You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

COLNAGO MASTER KRONO TRICOLORE

Ten produkt nie występuje już w magazynie

Używany


59 990 zł

COLNAGO MASTER KRONO TRICOLORE - Campagnolo C-Record

 

Czesław Lang, Lech Piasecki, Zenon Jaskuła jeżeli coś mówią Tobie te nazwiska to czytaj dalej. Przenieśmy się na chwilę w piękne czasy dla Polskiego kolarstwa - lata 80'te. Powiązanie marki Colnago z Polską reprezentacją w tamtym okresie było bardzo wymierne. Polacy byli sponsorowani i wspierani przez Włoskiego producenta. Drużyna zawodowa Del Tongo powstała w 82 roku i od początku zawodnicy tego Team’u śmigali na maszynach Colnago. To właśnie ta marka zapisała się na kartach historii Polskiego kolarstwa, choćby ze względu na fakt, że nasi czołowi zawodnicy ścigali się na rowerach spod znaku czarnej trzy-listnej koniczynki. Colnago było również w latach osiemdziesiątych sponsorem naszej polskiej reprezentacji olimpijskiej. Na igrzyska w L.A. w 84 niestety nie pojechaliśmy ze względu na bojkot Rosjan jednak w 88 w Seulu już nasi walczyli o medale. I w pięknym stylu wywalczyli Joachim Halupczok, Zenon Jaskuła, Marek Leśniewski, Andrzej Sypytkowski – kolarstwo szosowe 100 km drużynowo zdobyli srebro.

 

Maszyna, którą dziś prezentujemy to ucieleśnienie tego wspaniałego wycinka naszej historii. Cieszymy się, że możemy ją zaprezentować na początku sezonu gdy teraz Nasi zaczynają walczyć o pozycje i kolejne tytuły. Niech nam przypomina o sukcesach i jak wiele wspólnego mają nasi rodacy z zawodowym kolarstwem.

 

Colnago Master Krono „Del Tongo” to jeden z najrzadziej spotykanych wersji tego modelu pursuit. Prezentowany model jest z połowy lat 80tych, złożony idealnie według specyfikacji fabrycznej, tak jak był prezentowany w katalogu. Założona grupa to legendarny Campagnolo C-Record pierwsza generacja. Koła to legendarne Campagnolo Ghibli 28 cali tył i 26 cali przód. Kierownica Cinelli L.A. 84 i siodło Concor dedykowane dla tego modelu.

 

 

Rozmiar
58cm (ht 10cm, st 58cm tt 61cm)
Waga
8800 g
Rama
Colnago Master Columbus
Widelec
Colnago CX 26"
Koła
Campagnolo Ghibli 28" tył; 26" przód
Korba
Campagnolo C-Record 52/39 170 mm
Przerzutka tył
Campagnolo C-Record
Przerzutka przód
Campagnolo C-Record
Kaseta
Regina CX/CX-S Ti 12-19 7v
Klamkomanetki
Campagnolo C-Record
Hamulce
Campagnolo C-Record Delta
Kierownica
Cinelli L.A. 84 420 mm
Mostek
3ttt dla Colnago 100 mm
Sztyca
Campagnolo C-Record
Siodło
Concor Supercorsa Confort
Opony
Vittoria Nuovo Pro 28" tył; Vittoria Corsa CX 26" przód
Stan używany
Materiał stal
Rozmiar 58cm
Osprzęt Campagnolo
Typ opony oponka
Stożek powyżej 50mm
Bębenek campa

27 innych produktów w tej samej kategorii: