You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

SKLEP STACJONARNY

Mamy niesamowitą przyjemność zaprosić Was w skromne progi naszego sklepu stacjonarnego w Poznaniu. Oferując swoim Klientom najwyższej jakości rowery postanowiliśmy przygotować również wyjątkowe miejsce, które będzie odzwierciedlało naszą pasję do dwóch kół.

Cykliści potrzebowali wielofunkcyjnej przestrzeni, w której swobodnie będą przenikać się salon rowerowy, serwis oraz miejsce do fittingu i testowania rowerów. Wiedząc, że w Velo7 wszystko kręci się wokół dwóch kółek, projektanci stylistykę wnętrza podporządkowali rowerowym inspiracjom.

Pojawiające się w całym wnętrzu trójkątne formy oraz skosy to bezpośrednie nawiązanie do kształtu ramy i zarazem logotypu Velo7. Jej charakterystyczna geometria została przełożona także na specjalnie zaprojektowany przez architektów wieszak, dzięki któremu uzyskano dodatkowe miejsce prezentacji rowerów.

Sklep jest w subtelny sposób podzielony na kategorie i strefy. Najważniejsze marki z którymi współpracujemy jak na przykład Colnago czy Bianchi maja w sklepie swoje wyodrębnione miejsce. Rowery są podzielone na kategorie, i tak osobno są prezentowane szosowe, przełajowe czy maszyny z poprzednich eopk lat 70 i 80-tych. Bolidy czasowe również mają swoją dedykowaną przestrzeń obok naszego sklepowego trenażera. Zaprojektowaliśmy specjalne wieszaki na koła, ramy i mniejsze akcesoria aby były lepiej wyeksponowane. Wszystko jest starannie przemyślane i w naszym układzie znajduje swoje dedykowane miejsce.

Ostatnim, nieco ukrytym elementem odwołującym się do kolarstwa jest sam rzut całego sklepu. Przechodzące przez całe wnętrze podziały stref przypominają rowerowe koło z centralnie umieszczoną ekspozycją (piastą) oraz zbiegającymi się do niej liniami – szprychami. Dynamiczna forma wnętrza ma także za zadanie przywodzić na myśl rytm kolarskich wyścigów.

Nasz sklep został kilkukrotnie doceniony wyróżnieniami i nagrodami za projekt wnętrza. Nasz największy sukces to 1sze miejsce podczas bardzo prestiżowej imprezy Retail Design Awards 2018 w Szanghaju! Projekt sklepu dla Velo7 zwyciężył w rywalizacji z wnętrzami największych światowych brandów! Wśród nominowanych, z którymi rywalizował nasz poznański sklep, znajdziecie flagowy sklep Adidas mieszczący się przy 5th Avenue w Nowym Jorku, butik modowego giganta Hermes, concept store T-Mobile, ogromną przestrzeń Galeries Lafayette, czy design store nowojorskiego MoMA The Museum of Modern Art! Do konkursu było początkowo brane ponad 700 projektów z całego Świata - tym bardziej więc cieszymy się, że został zauważony nasz rodzimy projekt kolarski. 

WIRTUALNY SPACER