You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

COLNAGO MASTER SARONNI 86' RETINATO

Używany

14 890 zł

Colnago Master 1st generation Saronni 86' Retinato - Campagnolo C-Record

 

Historia marki Colnago jest piękną opowieścią o największych sławach i sukcesach kolarstwa 20go wieku. Ernesto Colnago był prekursorem i torował drogę wielu projektów, które finalnie weszły do masowej produkcji. Nigdy nie podążał za trendami, a raczej sam je kreował. W odpowiedzi na krytykę, że ramy Colnago nie były wystarczająco sztywne, Ernesto eksperymentował z różnymi ramami z karbowanych rur. Taki kształt rur, które nie były okrągłe w przekroju miały im dawać niesamowite walory przede wszystkim sztywności, której oczekiwali wtedy zawodnicy. W 1984 roku Colnago przedstawił swój topowy model „Master” i wtedy właśnie narodziła się legenda. Master został skonstruowany ze słynnych rur profilowych górnej, dolnej i skośnej rury o przekroju w kształcie gwiazdy o nazwie Columbus Gilco S4. Nazwa ta pochodzi od imienia i nazwiska projektanta czyli Gilberto Colombo. Głównym celem tej nowej konstrukcji była poprawa osiągów i tak zaprojektowana stal okazała się pokonać niesamowita próbę czasu ponieważ model Colnago Master jest produkowany po dziś dzień z takich stalowych rur. Pierwsza wersja Colnago Master była produkowana w latach 1984-87, później pojawił się Master Più, a ich następcą był lżejszy Tecnos. Jednak to właśnie klasyczny Master stał się absolutną legendą i flagowym modelem stalowym stajni Colnago.

 

Z dumą prezentujemy legendarną stalową maszynę wyścigową rodem z Cambiago - Colnago Master pierwsza generacja, której pochodzenie sięga 1986 roku. Rama wykonana jest ze znakomitych rur Columbus Gilco S4, lśniących w znakomitym malowaniu Saronni 86' Retinato. Niezwykła rama, taka jak ta, zasługuje na najlepsze komponenty i bez niespodzianki została zbudowana z osprzętem Campagnolo C-Record. Część na którą warto zwrócić szczególną uwagę to tylna przerzutka C-Record pierwszej generacji, która posiada w całości zabudowany wózek. Taki zabieg powodował że miała ona być bardziej "aerodynamiczna" jednak ciągłe odchudzanie części spowodowało że już w następnym sezonie zmienił się jej kształt, przez co ta właśnie pełna jest bardzo rzadko spotykana i poszukiwana przez kolekcjonerów

 

 Nasz Colnago Master Saronni 86' Retinato to prawdziwy klasyk przyciągający wzrok swoim pięknem, warto te dodać iż ten egzemplarz jest w pełni w oryginalnym stanie i malowaniu co dodatkowo zwiększa jego wartość.

 

Rozmiar
– seat tube (c-t): 58 cm

– top tube (c-c): 56 cm

– headset tube: 15 cm

– standover: 82 cm

Waga
9,4 kg
Rama
Colnago Master / Columbus Gilco S4
Widelec
Colnago Master / Columbus Gilco S4
Koła
Rims - Mavic MA40, Hubs - Campagnolo C-Record
Korba
Campagnolo C-Record 172,5 52/41
Przerzutka tył
Campagnolo C-Record first generation (ultra rare)
Przerzutka przód
Campagnolo C-Record
Kaseta
13-25
Klamkomanetki
Campagnolo C-Record
Hamulce
Campagnolo C-Record Cobalto
Kierownica
3ttt mod Competizione
Mostek
3ttt, Colnago pantograph
Sztyca
Cammpagnolo C-Record (27,2mm)
Siodło
San Marco Rolls Due White Girardi leather
Opony
Verdstein handmade Volante
Stan używany

27 innych produktów w tej samej kategorii: