You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

COLNAGO C40 ART DECOR MK2

Używany

11 190 zł

COLNAGO C40 ART DECOR MK2

 

W 1994 roku Colnago zaczęło produkować swój bardzo udany model C40 - „C” jak Carbon i „40” dla upamiętnienia 40-lecia działalności firmy Colnago. Pierwsza rama w konstrukcji full carbon połączona mufami wykonanymi również z włókien węglowych.

 

Ernesto Colnago rozwiązał problem, dzięki któremu rama z włókna węglowego jest wystarczająco wytrzymała, aby wygrać najbardziej wymagające brukowane klasyki, a jednocześnie wystarczająco lekka, aby wznieść się na alpejskie przełęcze. To jest powód, dla którego C40 jest ulubionym rowerem wszech czasów dla tak wielu osób - w tym Sir Bradley Wiggins. Na ówczesne standardy Colnago mogło stworzyć coś z być może nieco futurystycznym profilem odpowiadającym jego rewolucyjnemu designowi. Zamiast tego model C40 utrzymywał rury w klasycznej geometrii - aczkolwiek o przekroju w kształcie gwiazdy, które zapoczątkował stalowy model Master.

 

Sam Ernesto mówi „Kiedy budowaliśmy C40, byliśmy jedynymi, którzy budowali ramy karbonowe, a wszyscy mechanicy i technicy konkurenci mówili, że używanie ich na brukowanych drogach byłoby zbyt niebezpieczne, szczególnie w przypadku prostych widelców carbonowych. W noc przed wyścigiem Paryż-Roubaix rozmawiałem przez telefon z panem Squinzi, szefem Mapei, który wyraził obawy dotyczące używania tak delikatnej konstrukcji. Powiedziałem mu, że wykonaliśmy wszystkie możliwe testy ramy i widelca i byliśmy pewni, że nie będzie problemu. Musiałem wziąć osobistą odpowiedzialność za to, co się wydarzy, i całą noc martwiłem się tym, ledwie mogłem spać. Ale kiedy usłyszałem, że w przerwie było 4 zawodników Mapei, wiedziałem, że mogę się zrelaksować. ” To co się wydarzyło zaszokowało cały kolarski świat - C40 wygrał 5 edycji Paris-Roubaix w ciągu następnych 6 lat!

 

 

Rozmiar
seat tube: 56 cm (c-t), top tube (c-c): 54 cm, headset tube: 13,5 cm
Waga
7800g
Rama
Colnago C40 mk2
Widelec
Colnago Star Fork 1' Carbon
Koła
Mavic Ksyrium Elite
Korba
Campagnolo Record 172.5mm 50/34
Przerzutka tył
Campagnolo Record 10s Carbon
Przerzutka przód
Campagnolo Record 10s Carbon
Kaseta
Campagnolo Record 10s 13-26
Klamkomanetki
Hamulce
Full carbon dual pivot
Kierownica
Modolo Tenos 42cm
Mostek
Colnago ITM 120mm
Sztyca
Colnago carbon (27,2mm)
Siodło
Selle Italia SLR
Opony
Vittoria Zaffiro
Stan używany
Materiał carbon
Rozmiar 56cm
Osprzęt Shimano
Typ opony oponka
Stożek do 30mm

27 innych produktów w tej samej kategorii: