You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

ROMANI COLUMBUS MAX

Używany

8 990 zł

Rower szosowy Romani Columbus Max - Campagnolo Record Titanium

 

Romani była firmą z siedzibą w miejscowości Sala Baganza w prowincji Parma. Był to raczej duży i szanowany budowniczy ram. Założona w 1924 r. Firma osiągnęła swój szczyt w połowie lat 70. aż do połowy lat 80. Zaskakująco rzadko widywało się rowery z marką Romani, ponieważ większość ich produkcji pochodziła z ram innych producentów. Praktycznie każdy sklep w rejonie Parma / Reggio Emilia / Modena, który miał markę sklepu, ale nie budował we własnym zakresie, kupiłby od Romani. Budowali również dla wielu eksporterów. Katalogi pokazują, że Romani wykonał ramy rur Columbus SL, SLX, TSX i MAX lub rur Reynolds. Zamknięto firmę na początku lat dziewięćdziesiątych

 

Nie można łatwo znaleźć roweru Romani. Ten renomowany producent z Parmy w północnych Włoszech zwykle pracował jako bardzo dobrze opłacany wykonawca przy budowie wysokiej jakości ram dla większych marek. W ten sposób można znaleźć różne wysokiej klasy firmy, które faktycznie sprzedawały ramy Romani. Wśród nich były Colnago i podobne marki.

 

Romani nie wstydzą się jednak swojej nazwy i nie byłoby potrzeby ukrywać swojej tożsamości. Jeśli chodzi o rury, jest to kompletny zestaw Columbus MAX. Wszystko w tym zestawie rur zostało zaprojektowane nieco potężniej i mocniej, co czyni ramy MAX jednymi z najmocniejszych stalowych ram z legendarnymi właściwościami jezdnymi. Zamiast używać muf, które w przypadku tak dużych rur muszą być wyjątkowo mocne, a przez to ciężkie, Romani postanowił połączyć je bez muf metodą tig welding. Wykonanie jest idealne i płynne. Aby uczynić jazdę jeszcze bardziej komfortową, zestawem grupowym zastosowanym w tym rowerze jest legendarny Campagnolo Record 10s Titanium. Rama została pomalowana przez słynnego Maestro Martini.

 

Ten rower doskonale nadaje się do codziennych przejażdżek, dojazdów do pracy i długodystansowych przejażdżek weekendowych.

 

 

Rozmiar
56 cm (tt:56; st:58; ht:16 )
Waga
9200 g
Rama
Columbus MAX
Widelec
Columbus MAX
Koła
Mavic Open Pro
Korba
Campagnolo Record Titanium 53/39 172,5 mm
Przerzutka tył
Campagnolo Record Titanium 10s
Przerzutka przód
Campagnolo Record Titanium
Kaseta
Campagnolo Record 11/25 10s
Klamkomanetki
Campagnolo Record Titanium 10s
Hamulce
Campagnolo Record Titanium
Kierownica
Deda 440 mm
Mostek
Deda 100 mm
Sztyca
Campagnolo Chorus Titanium
Siodło
San Marco Rolls
Opony
Veloflex Corsa 700x23C
Stan używany
Materiał stal
Rozmiar 56cm
Osprzęt Campagnolo
Typ opony oponka
Stożek do 30mm
Bębenek campa
Biegi 10s

27 innych produktów w tej samej kategorii: