You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

BIANCHI SPECIALISSIMA X3

Używany

22 990 zł

BIANCHI Specialissima X3 - Campagnolo Super Record.

 

Bianchi to najstarsza na świecie wciąż istniejąca firma produkująca rowery, założona w 1885 roku przez Eduardo Bianchi w Mediolanie we Włoszech. Bez wątpienia Bianchi jest pionierem w rozwoju rowerów od samego początku. W całej 130-letniej historii Bianchi, nazwa Specialissima reprezentowała flagową kolekcję maszyn szosowych włoskiej legendy. „Specialissima” została wprowadzona pod koniec lat 50-tych XX wieku jako następca słynnego modelu „Campione del mondo” i do dziś pozostaje topowym modelem Bianchi. Aktualnie na sezon 2021 wychodzi pierwsza w historii Specialissima Disc. Niektórzy mówią, że Bianchi X3 i X4 to najdoskonalszy stalowy rower wyścigowy, jaki kiedykolwiek wyprodukowano. Dla poważnego kolekcjonera Bianchi, Bianchi X3 jest wysoko na liście rowerów, które trzeba mieć. Bianchi produkowało model X3 przez krótki czas, w latach 1982-85, i jest bardzo podobny do legendarnego modelu „Centenario 1985”.

 

Nasz egzemplarz X3 został skonstruowany ze stalowych rur Columbus SLX, znanego jako najlepszy wybór do profesjonalnych kolarzy. Kilka ważnych szczegółów, które sprawiają, że X3 jest tak ekskluzywny i pożądany:

 

Napis Bianchi wygrawerowany na tzw "sloped" chromowanej koronie widelca. Specjalny zestaw odlewów muf dedykowany dla modelu Bianchi Specialissima X3. Dedykowany mostek hamulcowy w kształcie litery "V" z pantografem „Bianchi” po obu stronach Seatstays w kształcie aero, spłaszczone na końcach z pantografem „Bianchi”

 

Z dumą prezentujemy tą najwyższej klasy maszynę wyścigową Bianchi, Specialissima X3, która pochodzi z 1983 roku, z numerem seryjnym B.438 wygrawerowanym na mufie suportu. Ze wszech miar jest to swojego rodzaju kapsuła czasu dla rowerów szosowych. To jedna z najlepszych wersji Bianchi X3, bardzo podobna do kolekcjonerskiego Bianchi Centenario, który został wypuszczony w 1985 roku. Oferowany egzemplarz jest wykonany ze znakomitych rur Columbus SLX i zbudowana na specjalnej edycji grupy osprzętu Campagnolo Super Record z Pantografami i grawerami Bianchi na poszczególnych częściach takich jak korba, sztyca, manetki itp. Warto też zwrócić uwagę na oryginalną owijkę Bianchi Almarc leather.

 

 

Rozmiar
- seat tube: 52 cm (c-t), top tube (c-c): 53 cm, headset tube: 10 cm
Waga
8800g
Rama
Bianchi Specialissima Superleggera / Columbus SL
Widelec
Bianchi Specialissima Superleggera / Columbus SL
Koła
Campagnolo Super Record, Nisi, Regina (6 speed)
Korba
Campagnolo Super Record Pantograph 170mm - Bianchi Panto
Przerzutka tył
Campagnolo Super Record (PAT.84)
Przerzutka przód
Campagnolo Super Record
Kaseta
Campagnolo Super Record
Klamkomanetki
Campagnnolo Super Record
Hamulce
Campagnnolo Super Record
Kierownica
3ttt Modello Competizione
Mostek
3ttt Bianchi Panto (80mm)
Sztyca
Campagnolo Super Record (27,2mm) Bianchi Panto
Siodło
Selle San Marco Concor Bianchi
Szytki
Gommitalia Roller

27 innych produktów w tej samej kategorii: