You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

PINARELLO DYNA TEAM BANESTO - PEGORETTI 1995

Używany

17 990 zł

PINARELLO BANESTO TEAM. MODEL DYNA LITE

 

Prawdziwa BIAŁA PERŁA ! Prezentujemy klasyk, który był kamieniem milowym dla rozwoju kolarstwa jakie znamy dzisiaj...

 

Mamy przyjemność zaoferować rower team'owy zespołu Pinarello Banesto. Model DYNA Lite, o nim właśnie mowa który spawany był metodą Tig Welding, a nie wykonany na mufach jak większość stalowych rowerów z tamtej epoki. Taka konstrukcja została wykorzystana dla poprawy właściwości jezdnych - wyprodukowany dla Pinarello przez arcy-mistrza - św.P. Dario Pegoretti. Mistrz, a właściwie "Maestro" budował tylko rowery dla zespołów i drużyn profesjonalnych i dla takich zawodników jak Indurian czy Marco Pantani. Właśnie spod rak tego artysty powstał przepiękny model wyścigowy Pinarello DYNA z 1995 roku, dokładnie taki, na którym jeździł i wygrywał min. Miguel "Big Mig" Indurain.

 

Naszym skromnym zdaniem ta rama to dzieło sztuki, lśniąca w oryginalnym malowaniu team'u Banesto. Rama wykonana jest ze stalowych rur Dedacciai. Perfekcja i dbałość o szczegóły, z których słynął mistrz Dario Pegoretti widać w każdym szczególe tej konstrukcji. Wszystko to aby zapewnić najlepsze osiągi, jakich można oczekiwać od maszyny wyścigowej z połowy lat 90-tych. Jest sporo wyjątkowych akcentów do znalezienia na ramie, takich jak np. korona widelca, mostek tylnego hamulca, lutowana przednia przerzutka na sworzniu, grawerowane haki i mufa suportu, wszystkie oznaczone znakiem lub logo Pinarello. Tylko najlepsze komponenty były wystarczająco dobre dla tego przyciągającego wzrok dzieła sztuki: grupa osprzętu Campagnolo Record z kultowymi kołami Shamal pierwszej generacji, kokpit 3ttt Pinarello.

 

 Taka maszyna to nie lada gratka dla każdego kolekcjonera. Prawdziwy rarytas, egzemplarz praktycznie nie do dostania, szczególnie zachowany w niemal idealnym stanie. Bardzo fajnie by było gdyby ta piękna maszyna została w Polsce..

 

Rozmiar
– seat tube (c-t): 58 cm

– top tube (c-c): 56 cm

– headset tube: 14,5 cm

– standover: 81,2 cm

Waga
9,1 kg
Rama
Team Banesto - Pegoretti Bulit - Pinarello DYNA Lite Dedacciai 18MCDV6HT
Widelec
Team Banesto - Pegoretti Bulit - Pinarello DYNA Lite Dedacciai 18MCDV6HT
Koła
Campagnolo Shamal
Korba
Campagnolo Record 170mm 53/39
Przerzutka tył
Campagnolo Record 8s
Przerzutka przód
Campagnolo Record
Kaseta
Campagnolo Record 8s 13/26
Klamkomanetki
Campagnolo Record Ergopower 8s
Hamulce
Campagnolo Record
Kierownica
3ttt Ergo Power Due 420 mm
Mostek
3ttt PRO Titanium 120 mm
Sztyca
Cammpagnolo Record (27,2mm)
Siodło
San Marco Concor Corsa
Opony
Vittoria Rally
Stan używany

25 innych produktów w tej samej kategorii: