You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

BIANCHI SPECIALISSIMA X3

Używany

22 490 zł

BIANCHI Specialissima X3 - Campagnolo Super Record

 

Bianchi to najstarsza na świecie wciąż istniejąca firma produkująca rowery, założona w 1885 roku przez Eduardo Bianchi w Mediolanie we Włoszech. Bez wątpienia Bianchi jest pionierem w rozwoju rowerów od samego początku. W 1895 roku wynaleźli jednakowe koła z pneumatycznymi oponami gumowymi, pierwszy rower w historii wyposażony w przekładnię z przegubem Cardana w 1901 roku i przedni układ hamulcowy w 1913 roku.

 

W całej 130-letniej historii Bianchi, nazwa Specialissima reprezentowała flagową kolekcję maszyn szosowych włoskiej legendy. „Specialissima” została wprowadzona pod koniec lat 50-tych XX wieku jako następca słynnego modelu „Campione del mondo” i do dziś pozostaje topowym modelem Bianchi. Aktualnie na sezon 2021 wychodzi pierwsza w historii Specialissima Disc.

 

Niektórzy mówią, że Bianchi X3 i X4 to najdoskonalszy stalowy rower wyścigowy, jaki kiedykolwiek wyprodukowano. Dla oddanego kolekcjonera Bianchi, Bianchi X3 jest wysoko na liście rowerów, które trzeba mieć. Bianchi produkowało model X3 przez krótki czas, w latach 1982-85, i jest bardzo podobny do legendarnego modelu „Centenario 1985”. Nasz egzemplarz X3 został skonstruowany ze stalowych rur Columbus SLX, znanego jako najlepszy wybór do profesjonalnych kolarzy. Kilka ważnych szczegółów, które sprawiają, że X3 jest tak ekskluzywny i pożądany:

 

- Napis Bianchi wygrawerowany na tzw "sloped" chromowanej koronie widelca

 

- Specjalny zestaw odlewów muf dedykowany dla modelu Bianchi Specialissima X3

 

- Dedykowany mostek hamulcowy w kształcie litery "V" z pantografem „Bianchi” po obu stronach

 

- Seatstays w kształcie aero, spłaszczone na końcach z pantografem „Bianchi”

 

- Niesamowicie rzadko spotykana sztyca "Bianchi Aero Prototype" dedykowana dla tego modelu

 

Z dumą prezentujemy tą najwyższej klasy maszynę wyścigową Bianchi, Specialissima X3, która pochodzi z 1983 roku i pozostaje w całkowicie oryginalnym stanie. Ze wszech miar jest to swojego rodzaju kapsuła czasu dla rowerów szosowych. To jedna z najlepszych wersji Bianchi X3, bardzo podobna do kolekcjonerskiego Bianchi Centenario, który został wypuszczony w 1985 roku. Oferowany egzemplarz jest wykonany ze znakomitych rur Columbus SLX i zbudowana na specjalnej edycji grupy osprzętu Campagnolo Super Record z Pantografami i grawerami Bianchi na mostku, hamulcach, korbie, manetkach itd. Warto też zwrócić uwagę na sztyce w tym modelu ponieważ jest ona jedyna w swoim rodzaju - niesamowicie rzadko spotykana sztyca "Bianchi Aero Prototype" dedykowana dla X3.

 

Podsumowując mamy tutaj maszynę absolutnie kultową i bardzo kolekcjonerską! Niezwykły rarytas, gotowy aby przyzdobić kolekcję lub wystartować w wyścigu L'Eroica.

 

Rozmiar
-seat tube (c-t): 56 cm -top tube (c-c): 55 cm -headset tube: 14.8 cm -przekrok: 81 cm
Waga
9400 g
Rama
Bianchi Specialissima X3, Columbus SLX
Widelec
Bianchi Specialissima X3, Columbus SLX
Koła
Piasty Campagnolo Record (32), obręcze Ambrosio Synthesis - Super Professional
Korba
Campagnolo Super Record dla Bianchi X3 pantograf, grawery 170mm
Przerzutka tył
Campagnolo Super Record (PAT 82)
Przerzutka przód
Campagnolo Super Record
Kaseta
Regina ORO 6v - 13-23
Klamkomanetki
Campagnolo Super Record, Bianchi pantograf
Hamulce
Campagnolo Super Record z grawerami Bianchi
Kierownica
3ttt Mod Competizione 420mm
Mostek
3ttt z grawerem Bianchi 110mm
Sztyca
Campagnolo – Bianchi X3 Aero Prototype - pantograf 27,2mm
Siodło
San Marco Rolls - celeste
Opony
Szytki Vittoria

24 innych produktów w tej samej kategorii: