You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

COLNAGO OVAL CX

Używany

32 900 zł

Szosa COLNAGO OVAL CV

 

Mamy to… Colnago Oval CX to jedna z najrzadszych ram stalowych 20-go wieku i jednocześnie można przyjąć że jest to pradziadek wszystkich nowoczesnych rowerów AERO. Zaprojektowane na początku lat 80-tych aerodynamiczne owalne rury i specjalne mufy zostały stworzone, aby nadać tej ramie kształt bardziej aero. Wtedy właśnie zaczęto myśleć o tym jak można sprawić aby rower stawiał mniejsze opory powietrza. Zdecydowanie jest to święty Graal dla każdego poważnego kolekcjonera Colnago!

 

We wczesnych latach 80-tych Ernesto Colnago współpracował z firmą Columbus nad opracowaniem nowej owalnej rury, która została zaprojektowana tak, aby zmniejszyć opór aerodynamiczny i zwiększyć ogólną sztywność ramy. Ten nowy kształt Columbus został nazwany Colnago Oval CX. Podczas gdy ta rama posiada futurystyczny design aerodynamiczny, jak na tamte lata, rower Colnago Oval CX był dostępny tylko przez kilka lat, co czyni ten model bardzo rzadko spotykanym i kolekcjonerskim. Nowe rury o owalnym kształcie wymagały unikalnego zestawu muf, jak widać w naszej galerii zdjęć.

 

Ten przepiękny egzemplarz został wyposażony w równie legendarną grupę osprzętu - limitowana edycja Campagnolo Super Record 50th anniversary czyli tak zwana "Cinquantenario" została wydana tylko w 15 tys egzemplarzach i wyszła tylko i wyłącznie raz w 1983 roku - to sprawia że idealnie pasuje do tego legendarnego modelu. Dodatkowo zwracając uwagę na detale i estetykę, metaliczny brązowy kolor pięknie koresponduje ze złotymi wstawkami tej limitowanej grupy.

 

Rozmiar
52 cm, seat tube (c-t): 52 cm, top tube (c-c): 53 cm, headset tube: 11 cm, przekrok: 77 cm
Waga
8800 g
Rama
Colnago x Columbus OVAL CX
Widelec
Colnago CX Steel 1"
Koła
Piasty: Campagnolo Super Record 50th; Obręcze: Nisi "Oro"
Korba
Campagnolo Super Record 50th numer 8190, 53/39 170 mm
Przerzutka tył
Campagnolo Super Record 50th
Przerzutka przód
Campagnolo Super Record 50th
Kaseta
Regina "ORO" 13-29 6v
Klamkomanetki
Campagnolo Super Record 50th
Hamulce
Campagnolo Super Record 50th
Kierownica
Cinelli Giro D'Italia 400 mm
Mostek
3ttt dla Colnago 100 mm
Sztyca
Colnago Oval CX
Siodło
Iscaselle Gito D'Italia
Opony
Szytki Vittoria
Stan używany
Materiał aluminium
Rozmiar 52cm
Osprzęt Campagnolo
Typ opony szytka

25 innych produktów w tej samej kategorii: