You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

S-WORKS TARMAC SL6

Używany

39 900 zł

Rower szosowy S-Works Tarmac SL6 - full carbon Fact 11r, SRAM RED eTAP AXS

Rower używany w idelanym stanie. Pochodzi z naszej prywatnej kolekcji. Jego przebieg to około 2000 km. Na rower udzielamy gwarancji sklepowej.

 

Pracując nad nowym modelem Tarmac Disc chcieliśmy, by był szybki - szybki absolutnie wszędzie! Szybki na długich podjazdach, na płaskich, wietrznych odcinkach, na każdym z etapów TdF, w wyścigach ulicznych - by był najbardziej kompletnym rowerem szosowym. Tylko jak to osiągnąć? Zaczęliśmy od złożonej z 500 elementów ramy Rider-First Engineered™, gwarantującej optymalne właściwości jezdne w każdym rozmiarze i aerodynamikę pozwalającą zaoszczędzić 45 sekund w porównaniu z Tarmacem SL5. No a potem... odchudziliśmy ją o 20%. Tak powstał najlżejszy i najszybszy rower z najlepszą możliwą sterownością. S-Works Tarmac otrzymał najlepszy możliwy osprzęt, jak SRAM RED eTAP AXS, hydrauliczne hamulce tarczowe, koła Roval CLX 50 Disc z oponami Turbo Cotton 700x26 mm, a nawet miernik mocy zintegrowany z korbą SRAM RED AXS. 

  • Tworząc Tarmaca Disc zoptymalizowaliśmy układ nowych włókien węglowych FACT 12r z wykorzystaniem oprogramowania używanego w kosmonautyce. Najbardziej zaawansowany materiał i układ włókien pozwolił odchudzić ramę o prawie 200 gramów (to nie literówka - rama zrzuciła 20% masy!).

 

  • Aerodynamika ma największy wpływ na szybkość jazdy, a Tarmac jest wyjątkowy o tyle, że nie jest w nim okupiona przyrostem masy. Na podstawie badań i testów wprowadziliśmy trzy kluczowe zmiany: nowy kształt widelca, lekko opuszczone górne rury tylnego trójkąta z rur aero oraz sztyca i rura podsiodłowa o przekroju litery D. A efekt? Tarmac jest szybszy o ok. 45 sekund na dystansie 40 kilometrów.

 

  • Zmiany nie ominęły również geometrii, która została dopracowana z wykorzystaniem tysięcy danych Retül i setek opinii zawodowych kolarzy. Powstała w efekcie wytrzymałościowa geometria szosowa w optymalny sposób łączy reaktywny przód z krótkim rozstawem osi, zapewniając zwinność i niemal bezstratowe przeniesienie napędu.

 

  • SRAM's RED eTAP AXS group provides exceptionally crisp shifts, smooth braking modulation, and it keeps the overall weight of the Tarmac at an absolute minimum.

 

  • Dodatkowe ugięcie w pionie zapewnia elastyczna sztyca, uginająca się na górnych 120 mm, które nigdy nie chowają się w rurze podsiodłowej. Ponadto opuściliśmy górne rury tylnego trójkąta, zmieniliśmy kształt rury podsiodłowej i zwiększyliśmy prześwit na opony do 30 mm.

 

  • 500 elementów składających się na 7 różnych rozmiarów - to jest właśnie Rider-First Engineered™. Badamy dosłownie każdą warstwę włókien węglowych w każdym rozmiarze ramy, by zapewnić dokładnie te same osiągi. Aby jazda była perfekcyjna, każda rama dostaje indywidualnie opracowany układ włókien węglowych z różnej grubości warstwami, ze zmiennym kierunkiem włókien, różną ilością materiału w określonych punktach ramy, a czasem nawet indywidualnie dobraną grubością i rodzajem karbonu.

 

 

 

Rozmiar
56cm
Waga
6800 g
Rama
S-Works FACT 11r carbon, OSBB, full internal cable routing, internally integrated seat clamp, 130mm rear spacing
Widelec
S-Works FACT carbon, full monocoque, size-specific taper
Koła
ROVAL CLX 50 łożyska CERAMICSPEED
Korba
SRAM AXS 46/33 172.5mm + pomiar mocy QUARQ
Przerzutka tył
SRAM RED eTAP AXS 12s
Przerzutka przód
SRAM RED eTAP AXS
Kaseta
SRAM RED eTAP 12s 10-33
Klamkomanetki
SRAM RED eTAP AXS 12s
Hamulce
SRAM RED eTAP
Kierownica
S-Works Shallow Bend Carbon 420 mm
Mostek
S-Works 100 mm
Sztyca
S-Works FACT carbon
Siodło
Specialized Romin EVO Fact carbon
Opony
S-Works TURBO Cotton 700x26C
Stan używany
Materiał carbon
Rozmiar 56cm
Osprzęt Sram E-tap
Typ opony oponka
Stożek 30mm - 50mm
Bębenek shimano/sram
Biegi 11s

30 innych produktów w tej samej kategorii: