You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

LOOK KEO BLADE CARBON

Nowy

620 zł

pedały LOOK Keo BLADE CARBON oś cro-mo

 

Model Keo Blade jest efektem prac, które miały na celu zastosowanie technologi Blade w pedałach dostępnych dla każdego użytkownika. 
Wyjątkowość tej opatentowanej technologi polega na zwiększeniu poziomu niezawodności i bezpieczeństwa poprzez zastąpienie klasycznej sprężyny kompozytowa płytką. Takie rozwiązanie zapewnia łatwiej wyczuwalny moment wpięcia, lepsze trzymanie bloku i większa stabilność. Moment wypięcia w porównaniu z klasyczna sprężyna jest również szybszy i łatwiejszy. To wszystko pozwoliło skonstruować pedał jeszcze bezpieczniejszy i przyjazny dla użytkownika oraz pozwoliło zrezygnować z ustawienia siły wpięcia/wypięcia. Jednakże dla zaspokojenia potrzeb wszystkich użytkowników, Keo Blade dostępny jest w dwóch wersjach siły wypięcia: 8 Nm, która zaspokoi oczekiwania większości użytkowników, 12 Nm odpowiednia dla zawodników i cięższych użytkowników. Niezależnie od wyboru, obie wersje posiadają możliwość wymiany płytki na model z inną charakterystyka siły wypięcia. 
Korpus pedałów wykonano z formowanego do ciśnieniem kompozytu z włókien szklanych a pełna integracja płytki wewnątrz niego pozwoliła stworzyć najbardziej aerodynamiczny profil jaki posiadają pedały szosowe w tej grupie. 
Kolejna przewaga pedałów Blade jest i maksymalna szerokość i powierzchnia podparcia. Wyposażone w płytkę ze stali nierdzewnej o szerokości 60 mm, oferują 400 mm2 powierzchni podparcia i kontaktu bloku z pedałem niezależnie od kąta w jakim się znajduje podczas pedałowania. 
Następnym elementem podnoszącym stabilność i podparcie są prace które zostały przeprowadzone w zakresie zoptymalizowania kształtu bloku i zapewnienie jego odpowiedniego położenia po wpięciu, niezależnie od katu w którym się znajduje, w pełnym zakresie pracy jak wykonuje podczas pedałowania. 
Dodatkowa zaleta jest niska waga którą osiągnięto dzięki nowej, lżejszej osi i materiałowi z jakiego wykonano korpus. 
Wylatkowa uwagę przy projektowaniu modelu Blade poświęcono niezawodności: korpus wykonano z materiału o wysokiej wytrzymałości mechanicznej, powierzchnia podparcia wykonana ze stali nierdzewienie, pogrubiona oś z systemem podwójnego uszczelnienia i system łożyskowania pozwoliły stworzy wyjątkowo trwały i bezpieczny produkt. 
W celu poprawy wydajności, zastosowana nowa oś, która zmniejsza odległość miedzy butem a osią obrotu. System łożyskowania składa się z dwóch łożysk maszynowych oraz jednego igiełkowe, łożyska które wykorzystuje Look są zatwierdzone w specjalnym teście wytrzymałościowym. Polega on na na poddaniu łożysk pracy 2 mln cykli, przy kadencji 100 obrotów i obciążeniu 90 kg. Test taki odpowiada, jeździe sprinterski o mocy 1700 W w czasie 333 godzin. 
Test stawia im znacznie wyższe wymagania niż dotychczasowa norma EN14781. Ponadto, podwójny system uszczelnienia gwarantuje łożyskom żywotność na wyjątkowo wysokim poziomie 
Dzięki opcjonalnie dostępnym podkładkom, istnieje możliwość regulacji współczynnika Q-factor w zakresie 53-55 mm co podnosi możliwość dopasowania pedałów do indywidualnych preferencji. 

 

  • Materiał platformy: carbon
  • Materiał płytki sprężynującej: carbon
  • Oś: stal nierdzewna
  • Siła wypięcia: 12Nm/16Nm
  • Bloki w zestawie: Look Keo szare 4,5°
  • Waga: 110g (pedał), 288g komplet (para pedałów, para bloków oraz śruby montażowe)
  • Kolor: czarny
Stan nowy

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

16 innych produktów w tej samej kategorii: