You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

FULCRUM RACING QUATRO CARBON

Nowy produkt

3 699 zł

Koła Fulcrum Racing Quatro Carbon - pod oponę, bębenek Campagnolo

 

Przeznaczenie kół z rodziny Racing Quattro jest jasne. Mają to być koła dedykowane osobom z aspiracjami do bycia najlepszymi lecz nie dysponującym wsparciem w postaci wozów technicznych czy grubym portfelem. Celem nadrzędnym, jaki przyświecał Włochom przy projektowaniu kół z serii Racing Quattro było zaproponowane poprawy wydajności kół możliwie najszerszej liczbie użytkowników.

Nazwa Quattro pochodzi od włoskiego słowa cztery i odnosi się do wysokości obręczy, która wynosi 40 mm. Obręcze w kołach zapewniają zarówno niską masę rotującą jak i dobre własności aerodynamiczne. Lecz w celu zwiększenia wydajności nie zadowolono się tylko wysokością obręczy. Zmianie uległa także jej szerokość aby uczynić z kół narzędzie jeszcze bardziej nastawione na wynik. W celu poprawy sztywności bocznej oraz aerodynamiki w stosunku do poprzednich modeli seria Quattro posiada obręcze o szerokości 24 mm (17C) pozwalając tym samym na zastosowanie opon o szerokości 25 mm, które oferują dużo większą przyczepność. Jak wykazały badania w tunelu aerodynamicznym takie rozwiązanie daje dużo większe korzyści niż zastosowanie obręczy 15C oraz opon o szerokości 23 lub 25 mm.

Obręcz w tym modelu została wykonana z carbonu i zawiera w sobie wiele technologii zapożyczonych ze znacznie droższych modeli. Zastosowanie włókien węglowych pozwala na wyprodukowanie obręczy o znacznie mniejszej masie rotującej i cechującej się większą zwinnością w porównaniu do obręczy wykonanych z aluminium. Obręcze te pozwalają także na szybsze przyśpieszenia co ma niebagatelne znaczenie np. podczas nagłych sprintów czy przy wychodzeniu z zakrętu. Opracowanie nowego szerszego kształtu oraz zastosowanie carbonu pozwoliło na zaprojektowanie kół, w których jeszcze więcej energii wkładanej w pedałowanie jest zamieniane na ruch do przodu a nie pokonywanie oporu powietrza. Koła te nie zostały jednak tylko zaprojektowane pod kątem przyśpieszenia. Wiadomo, że czasem też należy zahamować bardzo gwałtownie np. ratując się przed kraksą. Możliwie jak najlepsze własności hamujące także były jednymi z głównych założeń podczas projektowania tych kół. W przypadku carbonu powierzchnia hamująca została wykonana w oparciu o technologię 3Diamant dzięki czemu siła hamowania jest porównywalna do obręczy wykonanych z aluminium. Czy może być coś lepszego niż połączenie zalet obręczy carbonowych z jakością hamowania obręczy aluminiowych? 

 

 • zaplatane w systemie 2:1 Two-to-One
 • obręcze Full Carbon Fiber UD
 • wysokość profilu: 40 mm
 • szerokość wewnętrzna: 17 mm
 • szprychy stalowe aero
 • zaplot: przód 18 radialnie, tył 21 (7+14 po stronie kasety)
 • piasty: korpus aluminiowy (oversize) oś aluminiowa, precyzyjne wysokiej jakości - łożyska uszczelniane
 • szerokość piast: przednia - 100 mm, tylna - 130 mm
 • bębenek Campagnolo
 • pod oponkę
 • kolor: czarny
 • waga: 1555 g
Stan nowy
Materiał carbon
Typ opony oponka
Stożek 30mm - 50mm
Bębenek campa

27 innych produktów w tej samej kategorii: