You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

SHIMANO ULTEGRA R8100

Nowy

7 490 zł

SHIMANO ULTEGRA R8100 WHEELSET - KOMPLET


Nadszedł czas, aby odkryć, co naprawdę się liczy.
Swoboda na drodze, rześkie poranki i niezapomniane zachody słońca. Rozlegający się od czasu do czasu śmiech.
Przyroda odsłaniająca swe piękno podczas jazdy. Zapierające dech w piersiach widoki, dla których warto się zatrzymać. Przerwy na kawę i przyjaciele. Przygotowania do trasy i sprawdzanie pogody. Przerwy z powodu opadów deszczu i przebłyski słońca. Szalona rywalizacja. Ściganie się do samego szczytu. A na końcu odpoczynek...
Liczy się czas i to, aby o nim zapomnieć. Wyciszyć się. Doświadczyć jedności.

 

WH-R8170-C60

 

Zaprojektowany do jazdy z najwyższą prędkością i współczesnych szerszych opon zestaw kół ULTEGRA C60 ma taki sam całkowicie karbonowy profil obręczy jak grupa DURA-ACE, a do tego jest wyposażony w piastę kompatybilną z kasetami 12- i 11-rzędowymi.

Nowy zestaw kół ULTEGRA R8170 C60 sprawdza się tam, gdzie liczy się aerodynamika — ma w pełni karbonowe obręcze o szerokości wewnętrznej 21 mm pasujące do opon bezdętkowych oraz superszybką piastę z łożyskiem kulkowym skośnym, która jest kompatybilna z kasetami 12- i 11-rzędowymi.

 

 • W pełni karbonowa obręcz o wysokości 60 mm
 • Wewnętrzna szerokość obręczy: 21 mm
 • Taki sam profil obręczy jak w kołach DURA-ACE R9200
 • Lepsze właściwości aerodynamiczne
 • 1649 g para

 

Model przeznaczony do jazdy z wysoką prędkością podczas sprintów i ustawiania się przed sprintem, a także na szybkie etapy w płaskim terenie.
Skupiając się na właściwościach aerodynamicznych, znacząco zmniejszyliśmy opór powietrza.
Podczas testów prowadzonych we współpracy z profesjonalną ekipą okazało się, że wielu kolarzy specjalizujących się w sprintach lub płaskich trasach generuje relatywnie dużą moc i wymaga większej sztywności. Przy projektowaniu tego modelu priorytetem była wysoka sztywność odpowiednia do dużej mocy i dynamicznych ruchów ciała oraz skutecznego przekształcania tej mocy w siłę napędową. W związku z tym jego specyfikacja różni się od dwóch pozostałych modeli.

 

WH-R8170-C50

Balans między aerodynamiką, masą i atrakcyjną ceną — nowy zestaw kół ULTEGRA R8170 C50 z zupełnie nowymi obręczami karbonowymi pod oponę bezdętkową i udoskonaloną piastą kompatybilną z napędami 11- i 12-rzędowymi inspiruje do szybkiej jazdy w peletonie.

Nowy model C50 świetnie sprawdza się zarówno w górach, jak i w płaskim terenie — to wszechstronne rozwiązanie w nowej grupie kół ULTEGRA R8170. Karbonowa obręcz pod oponę bezdętkową ma wewnętrzną szerokość 21 mm, która dobrze pasuje do szerszych, nowoczesnych opon, a ponadto bębenek piasty jest kompatybilny z kasetami 11- i 12-rzędowymi.

 

 • W pełni karbonowa obręcz o wysokości 50 mm
 • Wewnętrzna szerokość obręczy: 21 mm
 • Taki sam profil obręczy jak w kołach DURA-ACE R9200
  1570 g para

Szybkość, łatwość prowadzenia i niska masa. Uniwersalny model o właściwościach aerodynamicznych podobnych do modelu C60 i masie zbliżonej do modelu C36, który ułatwia pokonywanie stromych wzniesień. Projektując ten model, skupialiśmy się na wyścigach z wymagającymi podjazdami i zjazdami, aby zapewnić kolarzom przewagę w różnych sytuacjach, które decydują o wygranej lub przegranej. Zaliczają się do tego ataki na krótkich, stromych wzniesieniach, techniczne zjazdy z wieloma zakrętami i ucieczki z peletonu.

C50 to najlepsze uniwersalne koło w historii Shimano, odpowiednie dla wszystkich rowerzystów.

 

WH-R8170-C36

Zestaw kół ULTEGRA R8170 C36 o niskim aerodynamicznym profilu zapewnia dynamiczne przyspieszenie pożądane przez każdego kolarza szosowego na podjazdach.

Nowy zestaw kół ULTEGRA R8170 C36 to połączenie prędkości i efektywności opon bezdętkowych, codziennej wydajności karbonowej obręczy o niskim aerodynamicznym profilu i kompatybilności z napędami 11- i 12-rzędowymi — to doskonałe rozwiązanie do każdego roweru szosowego.

 

 • W pełni karbonowa obręcz o wysokości 36 mm
 • Wewnętrzna szerokość obręczy: 21 mm
 • Taki sam profil obręczy jak w kołach DURA-ACE R9200
  1488 g para

Lekki model dla górali, zaprojektowany z myślą o etapach górskich, na których kolarze często próbują atakować.
Ten model został opracowany do szybszej jazdy na etapach górskich. Projektując go, nie chcieliśmy jednak próbować za wszelką cenę zmniejszyć masy całkowitej. Skupiliśmy się na ustaleniu optymalnej sztywności gwarantującej skuteczne przekształcanie siły pedałowania w siłę napędową i zmniejszenie masy na obwodzie zewnętrznym, co przekłada się na dynamiczne przyspieszenie. Na wielu dzisiejszych etapach górskich są trudne technicznie zjazdy. Takie zjazdy mają często kluczowy wpływ na wynik wyścigu. Wysokość 36 mm jest wynikiem poszukiwania odpowiedniej równowagi między elementami wpływającymi na szybkość. Zależało nam, by nie pogorszyć właściwości aerodynamicznych i jednocześnie zapewnić niezbędną sztywność boczną, która ułatwia zjeżdżanie z prędkościami dochodzącymi nawet do 100 km/h.

C36 to koło dla wszystkich miłośników jazdy po górach.

27 innych produktów w tej samej kategorii: